5 OLULIST ASJA, MIDA TULEKS ISE AUTOT PESTES MEELES PIDADA

Kui soovid oma auto eest hoolt kanda nii, et see püsiks võimalikult kaua läikiv ja kriimuvaba, peaksid toimima järgmiselt:

ESITEKS muretse omale survepesur kui sa seda veel teinud pole. Kui kodus on auto pesemise võimalus olemas, on survepesur kasulik investeering aastateks. Pesurit valides jälgi, et töösurve oleks minimaalselt 120 – 130 bari.

TEISEKS vali auto pesemiseks sobiv koht. Kindlasti peaks see olema varjuline, et päike pesuvahendeid värvipinnale ära ei kuivataks ega pestavat pinda kuumutaks. Kui päike kütab auto kuumaks, kuivab pesuvahend kiiresti pinnale kinni ning tekivad laigud. Mida tuulevaiksem ilm, seda parem, sest tuul kuivatab kiiresti ning võib omakorda märjale pinnale liiva kanda. Parim aeg auto pesemiseks välitingimustes on pilves ilm või õhtupoolik, mil päikest pole või on piisavalt madalal.

KOLMANDAKS kasuta enne survepesuriga pesemist leotusvahendit. Leotusvahend leotab lahti värvi pinnale kinni jäänud mustuse. Seejärel teosta survepesu ning peale seda võid asuda pesukäsna ja šampooniga kerget mustust eemaldama. Soovitan kasutada vaha sisaldavaid šampoone. Ära unusta pesukäsna pesta peale iga kasutuskorda! Kasuta ainult auto pesemiseks ette nähtud pehmet pesukäsna. Mitte kasutada nõudepesu käsna ja eriti selle karedat poolt.

NELJANDAKS pese kindlasti survepesuriga – tugev surve lööb liivaterad ja muud suuremad mustuse osakesed auto kerelt lahti. Nii saavad puhtaks ka liistude ja detailide vahed, kuhu pesukäsnaga ligi ei pääse. Kindlasti eelista harjale pesukäsna, kuna plastikhari kahjustab värvi. Kui pesed autot aiavooliku ja pesukäsnaga (survepesurita), hõõrud tegelikult auto kerel olevaid liivateri edasi-tagasi, mis kriimustavad auto värvkatet (lihvpaberi efekt). Pesukäsn kogub endasse liiva ja mustust, mis omakorda garanteerib tervele autole ühtlaselt mati kihi. Kui sul on tavaks oma autot pesta vooliku ja ämbriga pikema aja vältel, on tulemuseks matt värvipind, mille poleerimiseks kulub palju aega ning raha. 

VIIENDAKS varu aega kuivatamiseks, kuna katlakivi sisaldavad veetilgad kuivavad auto pinnal heledaks. Tumedate autode puhul on seda eriti hästi näha. Kuivatamiseks kasuta seemisnahkset lappi, mida iseloomustab eriliselt hea imamisvõime ning see ei kriimusta värvi. Kuivatamiseks ära kasuta paberit. Võimaluse korral kasuta suruõhku. Kuivatuskaabitsat ei soovita, kuna see võib tekitada kriime, mida sa küll kohe ei pruugi tähele panna, kuid teatud valguses juba märgata võid. Kui kasutad kuivatuskaabitsat õues, võid olla kindel, et kaabitsa alla tuulega kandunud liivaterad tekitavad tulemuseks juba suurema peavalu.
Kui autot on pestud ainul survepesuriga (pesukäsnata), ei ole mõistlik autot kuivatada, kuna auto ei ole piisavalt puhas.

 Kui sul on kodus garaaž ja oled mõelnud oma autot ise vahatada, siis kasulikku lugemist leiad Põhivead, mida autot vahatades vältima peaksid.